You are currently viewing Produkcja folii – jak powstaje folia

Produkcja folii – jak powstaje folia

Folia to bardzo popularny materiał stosowany w różnych gałęziach przemysłu i do użytku indywidualnego. Bardzo często jest stosowana do pakowania najróżniejszych artykułów. 

Jej głównymi cechami jest stosunkowo mała waga i wysoka wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Producenci oferują foliowe opakowania o różnych właściwościach stosowanych w wielu branżach.

Folia jest produkowana głównie z tworzyw sztucznych takich jak polietylen, polipropylen, kopolimery oraz fluoropolimery. Głównymi metodami produkcji są rozdmuch oraz wylew.

Metoda rozdmuchu polega na roztopieniu tworzywa, następnie wydmuchiwanie go przez szczelinę a następnie chłodzeniu. Ten sposób produkcji folii jest czasochłonny ale jego zaletą jest wysoka jakość. Folia taka jest odporna na przebicia, rozciągania czy pęknięcia. Folia taka jest wykorzystywana w branżach gdzie oczekuje się dużej wytrzymałości, między innymi w przemyśle spożywczym i rolnictwie.

Metoda wylewu polega na przetłoczeniu roztopionego materiału przez szczelinę a następnie rozciągnięciu i schłodzeniu. Folia wyprodukowana tą metodą cechuje się wysoką elastycznością i odpornością na przebicia i rozerwania. Metoda ta jest zdecydowanie bardziej wydajna ale też i bardziej kosztowna.

W przypadku produkcji obiema metodami warto skorzystać z producentów posiadających nowoczesny park maszynowy oraz wieloletnie doświadczenie takich jak firma Mar-Pack Wytwórnia Opakowań z Folii, Maszyny. 

Zapraszamy do zakupu wysokiej jakości produktów foliowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą maszyn do produkcji folii.