You are currently viewing Drukarka fleksograficzna – drukowanie na dowolnym podłożu

Drukarka fleksograficzna – drukowanie na dowolnym podłożu

Fleksografia to jedna z najbardziej uniwersalnych technik drukowania, dzięki niej można wykonać wydruk na niemal dowolnym podłożu.

Jest to rotacyjna maszyna do drukowania wypukłego, w której elementy drukujące umieszczone są powyżej elementów niedrukujących. Farba drukarska nanoszona jest na elementy wypukłe.

Drukarka fleksograficzna działa na zasadzie rotacyjnej. Jej podstawowymi elementami są dwa walce oraz cylindry, które razem tworzą zespół farbowy. Drukarki fleksograficzne mogą być wielocylindrowe lub posiadać jeden cylinder centralny. W maszynach fleksograficznych najczęściej używa się szybkoschnących farb i elastycznego podłoża.

Drukarki fleksograficzne znajdują szerokie zastosowanie w branży opakowaniowej. Urządzenia tego typu umożliwiają wykonywanie nadruków na podłożach z tworzyw sztucznych, zwłaszcza na foliach.

Wielu producentów opakowani z folii takich jak firma Mar-Pack wykorzystują drukarki fleksograficzne w procesie produkcji szerokiej gamy opakowań.

Firma Mar-Pack używa w procesie produkcyjnym drukarki fleksograficzne, dodatkowo zajmuje się doradztwem w doborze oraz sprzedażą drukarek fleksograficznych.

Oferta drukarek fleksograficznych.

Opakowania z folii – sklep internetowy.